Римокатолическата църква отбелязва Възкресение Христово. В България, на север от Пловдив живее най-голямата католическа общност в България, наброяваща над 20 000 души.
Наред козунаците, характерни за нашите земи, в този край на България замесват и великденски маслени курабии, по подобие на безквасния хляб, типичен за католическата обредност. По време на службата за Възкресение Христово, те се освещават, а след това се поднасят на богатата празнична трапеза.
На празничния Великденски обяд се събират най-близките хора, защото посланието на този светъл ден е да тържествува любовта между хората, прошката, щедростта и сплотеността на семейство.
На 30 ноември православната ни църква почита паметта на св. ап. Андрей. Той е брат на свети първовърховен апостол Петър и се нарича Първозвани, понеже пръв от апостолите бил повикан да тръгне след Спасителя. От ранни години презирал суетата на..
Преди 105 години, на 27 ноември 1919 г., в парижкото предградие Ньой сюр Сен е подписан договор, който официално слага край на участието на България в Първата световна война (1914-1918). Историците определят документа като "поредната национална..
На 25 ноември Българската православна църка почита паметта на св. Климент Охридски. Виден архиепископ, учител и книжовник, той е един от най-изявените ученици на братята Кирил и Методий, светите Седмочисленици – първоучителите на българите. След..
На третия ден на Рождество Христово, 27 декември, Православната ни църква почита паметта на свети Стефан – първият християнски мъченик. Името му..