Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов ще е депутат от Пловдив, лидерите на ПП – от София и Хасково

Снимка: Ани Петрова

Централната избирателна комисия обяви официално имената на депутатите в 49-ото Народно събрание след изборите на 2 април. Преди това над 20 кандидати, избрани едновременно в два избирателни района, заявиха в ЦИК кой район желаят да представляват. Според утвърдените списъци лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов влиза в парламента като народен представител от Пловдив, единият съпредседател на „Продължаваме промяната“ Асен Василев - от Хасково, а другият – Кирил Петков – от София, съпредседателите на „Демократична България“ - Христо Иванов и Атанас Атанасов - от София, лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов – от Варна, лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ – от Шумен, лидерът на БСП Корнелия Нинова – от София, Тошко Йорданов от ИТН – от Плевен. По-рано лидерът на ИТН Слави Трифонов се отказа от депутатското кресло.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 9 юни 2025 г.

В "България днес" на 09 Юни слушайте: 02:10 - Актуална информация от България и света 08:04 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 09.06.25 в 19:00

Леко понижение на температурите в десетия юнски ден

Във вторник , 10 юни, преди обед над Южна България ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над Дунавската равнина. В следобедните часове на места ще превали. Ще духа до умерен, в източните райони и временно силен..

публикувано на 09.06.25 в 18:35

Българите са все по-склонни да опитват нови вкусове, твърди французинът Беноа Гарболино

27 години делят Беноа Гарболино от решението му да последва повика на сърцето си и да напусне Франция, за да заживее у нас. Поводът, както подобава на всяка щастлива житейска съдба, е съпругата му Сияна, с която се запознават във френския средновековен..

публикувано на 09.06.25 в 14:28