Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избори 2023

Президентът свиква новоизбрания парламент на Велика сряда

Президентът Румен Радев.
Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев свиква на първо заседание новоизбраното 49-то Народно събрание на 12 април, сряда, от 10 часа, обяви прессекретариатът на държавния глава. Радев издава указа, както обеща, в първия работен ден, след като Централната избирателна комисия обяви имената на новите депутати.

По конституция президентът има месец, за да свика народните представители на първо заседание след датата на изборите. Но Радев заяви, че няма намерение да разтегля конституционната процедура за консултации с парламентарните групи и връчване на мандати за съставяне на правителство.

Вежди Рашидов от ГЕРБ ще открие първото заседание на парламента. На 71 години той е най-възрастният депутат.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 февруари 2025 г.

"България днес" на 10 февруари е подвластна на теми с продължение. Отново ще говорим за българското малцинство в съседна Р. Сърбия и за етикета "шопска нация". За вярата и любовта по пътя й говорим с актьорите Александър Кънев и Кръстьо Лафазанов от новия..

публикувано на 10.02.25 в 19:00

Ледено утро и зимно слънце във вторник

Във вторник сутринта, 11 февруари,  в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..

публикувано на 10.02.25 в 18:36

България се представя на най-големия хранителен панаир в Португалия

България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..

публикувано на 10.02.25 в 17:55