Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министрите на здравеопазването на България и Полша дават съвместен брифинг

Снимка: Ани Петрова

Този следобед в Министерството на здравеопазването в София министрите на здравеопазването на България и Полша Асен Меджидиев и Адам Неджиелски ще дадат брифинг. Посещението на полската делегация начело с Ниеджиелски е във връзка с отправената от министър Меджидиев покана в рамките на редовното заседание на Съвета на Европейския съюз в част "Здравеопазване", проведено на 14 март в Брюксел, Белгия.

Тогава България, Полша, Литва и Унгария излязоха с обща позиция срещу нови доставки на ваксини срещу Covid-19 и отчитане на потребностите на всяка страна-членка на ЕС. "Нуждите на България от ваксини срещу Covid-19 са напълно задоволени, складовите възможности – изчерпани, необходимост от нови доставки няма", каза тогава българският здравен министър.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Идва затопляне

Във вторник  сутринта на места в низините и равнините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°. В София ще е около 0°. През деня ще преобладава слънчево време. В източните райони ще духа слаб вятър от..

публикувано на 03.03.25 в 19:00

В Пампорово направиха ски спускане с национални носии за Трети март

Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с народни носии и трибагреници за осма поредна година започна от връх Снежанка, а минусовите температури..

публикувано на 03.03.25 в 17:51

България чества 147 години от своето Освобождение

С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България. Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Атанас Запрянов, българският патриарх..

публикувано на 03.03.25 в 13:26