Служебното правителство обяви, че създава първата по рода си специализирана държавна индустриална зона, която ще осигури производство в размер 2 млрд. евро и ще служи на сектор "Автомобилостроене". Зоната ще бъде разположена на бившето военно летище в Доброславци, област София, на 290 хектара или с големината на 200 футболни игрища, на 15 км от идеалния център на град София.
Служебният министър на икономиката Никола Стоянов припомни, че в последните 10 години в България са дошли над 300 компании от автомобилната промишленост и 67 000 души се трудят в тях.
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
От 8 август цените на всички стоки в магазините трябва да са и в евро. Превалутирането трябва да бъде по курса 1.95583 лв. за 1 евро, определен от валутния борд и по който беше прието България да премине към европейската валута. С промените в Закона за..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка..