Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цветя от децата на Болград пред паметника на Раковски

Снимка: Facebook / Болградская гимназия им. Г.С. Раковского

Учениците от Болградската гимназия "Г.С.Раковски" почетоха паметта на патрона на своята гимназия и положиха цветя пред паметника му в Болград, Украйна. "Историческата памет ни задължава да склоним глава пред този титан на българската история, имал при сърце желанието да помогне на нашите предци за откриването на Болградската гимназия, която днес с гордост и преклонение носи неговото име", написаха във "Фейсбук" от гимназията в деня, в който се навършват 202 години от рождението на революционера Г.С. Раковски. Гимназията е построена през 1858 г. с труда на български преселници.

.

По публикацията работи: Михаил Димитров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Детска изложба с творби на участници в работилница “Библиолето” предстои в Цариброд

Изложба с творби на деца, участвали в изобразително-литературната работилница “Библиолето”, ще бъде открита на 8 септември в Народната библиотека “Детко Петров” в Цариброд, съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. През лятната..

публикувано на 06.09.25 в 17:03

В Тараклия представиха творчеството на бесарабския поет Георги Барбаров

По случай 70-годишния юбилей на бесарабския поет Георги Барбаров Районната публична библиотека “Св. св. Кирил и Методий“ в Тараклия представи неговото творчество, информира БТА. Читателите се запознаха със сборника “Годинки на радостта”, издаден през..

публикувано на 06.09.25 в 11:46

Българското училище “Св. св. Кирил и Методий” в Бостън търси доброволци

“Доброволци, които искат да се включват в събития на българската общност в Генералното консулство на България в Ню Йорк, са винаги добре дошли.” С тези думи дипломатическото представителство отправя покана към желаещите да заемат обявените свободни..

публикувано на 06.09.25 в 10:37