Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ се обединиха за Бюджет 2023

Отляво надясно: Георги Ганев, Асен Василев, Деница Сачева и Томислав Дончев
Снимка: БГНЕС

На работна среща двете най-големи парламентарно представени политически сили - ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, обсъдиха Бюджет 2023. Двете коалиции се обединиха около това страната да не се отклонява от пътя към еврозоната, 3% бюджетен дефицит, оптимизация на разходите, данъците да не се повишават, индексиране на пенсиите по швейцарското правило, поддържане на учителските заплати на 125% от средната работна заплата за страната. Бюджетът трябва да бъде внесен максимално бързо, следващите една-две седмици, за да може да бъде приет до средата на юни, смятат двете коалиции. В противен случай ще се предизвика значително затруднение във финансовата система на страната.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

BG-ALERT е активирана за очаквани поройни валежи по Южното Черноморие

Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава разчистването на последствията от наводнението на 2 октомври, когато загинаха 4-ма души, Регионалната..

публикувано на 06.10.25 в 09:00

Пловдив е домакин на форум за винен туризъм организиран от UN Tourism

На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism).  В дискусиите основни теми са..

публикувано на 06.10.25 в 08:47
Христо Грозев

Христо Грозев е "Европейски журналист на годината" за разкрития срещу Русия

Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда  "Журналист на годината"  на европейския медиен фестивал  PRIX EUROPA , който се подкрепя от съюз от 24 европейски обществени медии. Грозев, който е директор на..

публикувано на 04.10.25 в 09:05