Президентът Румен Радев продължава консултациите за съставяне на редовно правителство с представители на парламентарните групи в 49-ото Народно събрание. След като вчера държавният глава се срещна с депутатите от първите две коалиции - ГЕРБ-СДС и "Продължаваме промяната-Демократична България", днес идва ред на "Възраждане", "Движението за права и свободи", "БСП за България" и "Има такъв народ". След консултациите с шестте формации президентът ще обяви кога ще връчи мандат за съставяне на кабинет на първата политическа сила - ГЕРБ-СДС.
Лятото в България предлага горещи емоции не само за туристите. Месеците юни и юли са свързани с много вълнения за младежите, които завършват средното си образование и следва да направят следващата житейска крачка – избор на университет и бъдеще. В..
Студентски протест "Образованието е право - не привилегия!" ще се проведе на 9 юли от 18,00 ч. пред Софийския университет "Св. Кл. Охридски". Акцията е заради повишените такси за студенти в платеното обучение. "Ние, студентите от Юридическия..
В "България днес" на 8 юли слушайте: 00:29 - Дългият път на България към еврозоната 08:50 - Актуално от и за българите по света 21:25 - Ще остане ли България с най-ниска цена на горивата и след въвеждането на еврото? 33:01 -..
Учени от катедра "Астрономия" на СУ "Св. Климент Охридски" изследваха М2 – един от най-старите звездни купове в нашата галактика. Звездните купове..
Българската народна банка (БНБ) пуска в обращение от 7 юли сребърна възпоменателна монета на тема "175 години от рождението на Иван Вазов". Това..
В "България днес" на 8 юли слушайте: 00:29 - Дългият път на България към еврозоната 08:50 - Актуално от и за българите по света 21:25 - Ще..