Мими Христова извоюва втора европейска титла за България на първенството по борба в Загреб. В категория до 65 кг тя победи Ирина Рингачи от Молдова. “Много се гордея, че успях да обърна тази среща и да стана за втори път европейска шампионка”, заяви българката след края на срещата.
В състезанието Юлияна Янева също се окичи със златен медал, а бронзови отличия завоюваха Евелина Николова и Биляна Дудова.По традиция екипи на общинското предприятие “Чистота” измиха паметника на Съединението на едноименния площад в Пловдив, където на 6 септември ще се състои официалното честване на 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България и Източна..
Няма отчетено заглушаване на GPS сигнала на самолета, с който пътуваше председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, заяви вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов пред бТВ, цитиран от БТА. Той определи случая като "така..
Около 320 хиляди души ще пътуват през празничните дни между 6 и 8 септември, съобщи директорът на Института за анализи и прогнози на информационната среда в туризма Румен Драганов, цитиран от БГНЕС. Близо 40 хиляди от тях ще бъдат извън страната,..
Полицията задържа четирима младежи – трима на 19 години и един на 15, за нанесения побой над ръководителя на Областната дирекция на МВР в Русе старши..
Вече 14-а година приятелите на птиците, морето, вятъра и дивата природа се събират да изпратят заедно лятото на Фестивала на хвърчилата в края на..
На деветата Европейска младежка олимпиада по информатика eJOI, която се състоя в Шумен, българските ученици спечелиха пет медала съобщи пресцентърът на..