Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутати от ГЕРБ и ПП-ДБ са против обща управленска коалиция

Снимка: БГНЕС

Пред БНР депутатът от „Продължаваме промяната“ и бивш финансов министър Асен Василев оспори заложените в проектобюджета капиталови разходи за 5 млрд евро. Според Василев държавата няма готовност да изхарчи тези средства.

По преговорите за съставяне на правителство Василев заяви, че "Продължаваме промяната – Демократична България" – ПП-ДБ остават на позицията да не подкрепят правителство на ГЕРБ-СДС. "Имаме дълбоко различие как да се управлява държавата“, каза депутатът.

Пред БНР депутатът от ГЕРБ и бивш енергиен министър Делян Добрев заяви, че е против коалиция с ПП-ДБ. "Ако ще се прави коалиция между първите двама, за да управлява "Промяната" отново по безобразния начин, по който го прави през последните 2 години, по-добре, моето лично мнение, е да няма такава коалиция. По-добре отново да отидем на избори", каза Добрев. Той даде за пример, че в последните 37 години България е теглила по 1 млрд. кредит годишно. Сега след управлението на ПП-ДБ, трябва да се теглят 13 млрд.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 70 майстори представят занаятите си в троянското село Орешак

В троянското село Орешак, н ад 70 занаятчии ще покажат тънкостите на майсторлъка си на традиционния панаир на занаятите , който започва на 14 август и ще продължи до неделя, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Майсторите на традиционни..

публикувано на 14.08.25 в 08:00

Във Варна стартира международната регата "Кор Кароли"

От 13 часа днес, 14 август, във Варненския залив дават старт на Международната регата "Кор Кароли" , съобщи Община Варна. Надпреварата, която ще продължи до 18 август, се провежда за 25-та поредна година, в дните около празника на черноморската столица..

публикувано на 14.08.25 в 07:25

Максималните температури през деня леко ще се понижат

В четвъртък  минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..

публикувано на 13.08.25 в 18:00