Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата започва с топло време и локални, кратки валежи

До обяд ще е слънчево над цялата страна.
Снимка: БТА

В понеделник минималните температури в България ще са от 4 до 9°, в София - 5°. През деня до обяд ще е слънчево. После над Западна и Централна България ще се развива купесто-дъждовна облачност. Максималните температури ще са от 18 до 23°. В столицата ще е 19°.

Над Черноморието до обяд ще е слънчево. После ще се заоблачи, но ще е без валежи. Максималните температури ще са 13-16°. Морската вода е 11-12°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините след обяд ще вали. На височина над 2000 м дъждът ще преминава в сняг. Максималната температура на 1200 м ще е 11, на 2000 м до 5°.

Във вторник валежите над цялата страна ще са по-интензивни и обилни.

В Европа ще вали над Уелс, Бретан, Бенелюкс, Силезия, Северна Прибалтика, Западна Украйна, Панонската равнина, Френските и Италианските Алпи, Корсика и Албания. В Лондон и Париж се очакват 11 и 14°, в Берлин - 17°. В Москва температурата ще е 20°, в Мадрид и в Рим ще е 26 и 18°. В Атина, ще е 23°. В Белград ще е 22°. В Букурещ ще е 21°, а в Истанбул 16°. 

В Ню Йорк и Монреал ще е 14 и 11°, във Ванкувър и в Чикаго ще e 12 и 9°. В Лос Анджелис се очакват 22°, в Маями и в Мексико сити ще e 28 и 27°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 20 и 26°. В Дубай ще е 32°, в Йерусалим и Техеран съответно ще е 24 и 28°. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Напусна ни Константин Иванов - изтъкнат журналист международник

На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест съобщи на сайта си Съюзът на българските журналисти . " Константин Иванов имаше едно от най-ярките..

публикувано на 30.07.25 в 17:17
Кадър от с. Плоски

Силният вятър разнася горските пожари в Пирин планина

Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник около 23,30 ч. започна евакуация на 500 жители. Част от тях отидоха при близки и роднини, други..

публикувано на 30.07.25 в 10:05

Над 400 изпълнители са заявили участие във фестивала "Варненско лято"

В 33-тото издание на Международния фолклорен фестивал "Варненско лято" ще участват над 400 артисти от Сърбия, Унгария, Грузия, Колумбия, Чехия, Молдова и България, съобщава БТА. Събитието е от 30 юли до 2 август и е посветено на приятелството...

публикувано на 30.07.25 в 07:00