Външните министри от ЕС ще заседават в Люксембург за 11 пакет от санкции срещу Русия и общата поръчка на снаряди за Украйна. Първият дипломат на Украйна Дмитро Кулеба ще се включи във форума чрез видео връзка.
Френският президент Еманюел Макрон заяви за в-к "Le Parisien", че основната задача в конфликта между Русия и Украйна е да се попречи на Русия да спечели. Той заяви, че европейските държави не участват пряко в конфликта, за да предотвратят разширяването му до глобален.
Русия "няма да забрави и няма да прости" отказа на САЩ да издадат визи на руските журналисти, които трябваше да придружават министъра на външните работи Сергей Лавров по време на посещението му в Ню Йорк. Това заяви Лавров малко преди да отпътува от Москва. Неговият заместник Сергей Рябков заяви, че Москва ще намери начин да отговори, "за да запомнят американците, че така не се прави". Сергей Лавров ще участва в понеделник и вторник в дебати в Съвета за сигурност на ООН, чийто председател този месец е Русия.
Русия обяви, че нейните сили са напреднали в Бахмут, като са превзели два жилищни блока, докато командващият украинските сухопътни сили ген. Олександър Сирски, който посети града каза, че неговите сили държат фронта и нарече всеки от своите бойци герой, предаде REUTERS.
Руският окупационен ръководител на Херсонска област Владимир Салдо написа в Телеграм, че "на левия, източния бряг на Днепър няма вражески сили и че руската армия напълно контролира тази територия". Говорителката на южното украинско командване Наталия Гуменюк не отхвърли и не потвърди информацията, разпространена от руски военни блогъри и призова медиите за оперативно мълчание.
През нощта облачността ще е значителна, на места в западната половина от страната с валежи от дъжд, повече по количество в централните райони. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 9°. В събота облачността ще се задържи..
На Разпети петък - най-тъжния ден за християните, Богослужението припомня страданията, разпятието и смъртта на Иисус Христос заради вината и греховете на човечеството. Службата в митрополитския катедрален храм "Св. Неделя" в София беше оглавена от..
Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..
На последния си Великден папа Франциск се появи пред вярващите с омофор, получен като дар при посещението си у нас през 2019 г. Омофор произлиза от..