За днес най-многобройната сила в парламента ГЕРБ-СДС покани втората - коалицията "Продължаваме промяната" - "Демократична България" на лидерска среща. Целта е да се търси консенсус по темите, засягащи дневния ред на държавата и обществото в контекста на предстоящото връчване на първия проучвателен мандат, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
През тази седмица от коалицията ГЕРБ - СДС предвиждат и срещи с лидерите на останалите парламентарно представени партии в 49-ото Народно събрание.
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..
Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..