Командващият Военноморските сили на САЩ в Европа и Африка и на Съюзното командване на НАТО в Неапол адмирал Стюарт Мънч е в София. Той участва във второто издание на Черноморския форум. Това става на фона на плановете на САЩ да разширят влиянието си в региона и да засилят присъствието на Алианса след началото на войната в Украйна.
Руските военни кораби, Крим и затворените морски пътища правят района "зона от жизненоважно стратегическо значение за САЩ и НАТО", посочва държавният секретар на САЩ Антъни Блинкън. До юни Вашингтон планира да има нова стратегия за Черноморския регион. Три от 6-те черноморски страни са членове на НАТО, а Украйна е кандидат за член.
По време на форума изказвания ще направят представители на България, Гърция, Румъния, Турция, Украйна и на основните командни структури в НАТО.
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..