На срещата на министрите на отбраната във Варшава на държавите от формата "Букурещ 9" – Б-9 министърът на отбраната Димитър Стоянов акцентира върху укрепването на Източния фланг на НАТО, гарантирано от боеготови многонационални бойни групи. Той поздрави Финландия за присъединяването към НАТО и посочи, че е от значителна важност в Балтийския регион и по Източния фланг на Алианса да има още един силен и надежден съюзник.
Стоянов се е ангажирал както на двустранна основа, така и чрез ЕС и НАТО, с подкрепа за сигурността на регионалните съседи Молдова, Грузия и Босна и Херцеговина. Б-9 включва България, Естония, Латвия, Литва, Полша, Румъния, Словакия, Унгария и Чехия, във форума участва и британският министър на отбраната Бен Уолъс. Министрите приеха обща позиция, в подкрепа на Украйна.
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и още около обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност. На много места ще има кратки валежи от..
Немският преводач Андреас Третнер е гост днес от 18,30 ч. на "Преводачески далекоглед" - поредица от срещи на Къщата за литература и превод (София, ул. "Латинка", № 12). Андреас Третнер е преводач на проза и поезия от български, руски и..
Сливенският митрополит Арсений се обяви срещу нестинарите, като им забрани да ползват икони по време на обичая. Това съобщават от Сливенската митрополия на своя сайт и в публикация във фейсбук. В своята позиция владиката казва, че в този..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС...
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..