Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

САЩ поставят под наблюдение онлайн пиратството в България

Главният търговски представител на САЩ Катрин Тай
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Службата на главния търговски представител на САЩ (USTR) добави Беларус и България към списъка за наблюдение за спазването на правата върху интелектуалната собственост, съобщи REUTERS. България, която е съюзничка на САЩ в НАТО е добавена към списъка за наблюдение, защото София не е обърнала достатъчно внимание на недостатъци в разследването на случаи на онлайн пиратство. 

Миналата година USTR обяви, че ще направи преглед на страната именно по тази причина. Докладът включва 29 държави в списъка за наблюдение или приоритетно наблюдение, като България е поставена в списъка с по-ниска категория на опасност, в който влизат и страни като Канада.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12