Служебното правителство ще приеме днес проект на Закон за държавен бюджет за 2023 г., за да го внесе за разглеждане в Народното събрание. Предвиденият дефицит от 6.4 % не среща одобрение нито от синдикатите, нито от бизнеса.
Вчера, четвъртък, на среща на "Продължаваме промяната - Демократична България" и ГЕРБ-СДС с експерти от Министерството на финансите бяха намерени резерви, чрез които бюджетният дефицит може да бъде сведен до 3%.
"Това най-вероятно ще се случи след като на първо четене бъде отхвърлен този бюджет с 6,4% дефицит, след което той ще бъде коригиран от министерството и ще влезе с 3% и конкретно заложени политики, които парламентът би приел", обясни съпредседателят на ПП Асен Василев, който е и бивш финансов министър.
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 9 и минус 4°, в София - около минус 8°. През деня ще бъде предимно слънчево, с разкъсана средна и висока облачност над Западна България. Преди обяд над източните райони облачността все..
От 10 до 22 февруари в районите на Учебен център „Црънча“, на Национален военен учебен комплекс „Чаралица“, в 22-ра авиобаза в Безмер и във Военноморска база – Бургас ще се провежда най-голямото за годината военно учение на НАТО „Steadfast Dart..
Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в българската столица. Организаторите коментираха пред БТА, че се солидаризират с 3 месечните протести в..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град..