С укази на президента Румен Радев Николай Милков е освободен от постовете служебен министър на външните работи, посланик на България във Френската република и в Княжество Монако и постоянен представител към ЮНЕСКО. От днес Милков е назначен за постоянен представител на страната ни в Северноатлантическия съвет към Организацията на Северноатлантическия договор със седалище в Брюксел (Кралство Белгия).
България нямаше посланик в НАТО повече от година, след като предишният Драгомир Заков беше изтеглен, за да оглави Министерството на отбраната през март 2022 г.
На освободената от Милков длъжност служебен министър на външните работи е назначен дългогодишният дипломат Иван Кондов.
В "България днес" на 22 Юли слушайте: 08:05 – Помагало "Моята България" ще получат участниците в..
В сряда минималните температури ще са от 17° до 23°. В София ще е 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне, атмосферата ще се лабилизира. Ще се развие купесто-дъждовна облачност и в западните и централни райони, ще превали краткотраен дъжд с..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави и българката Валентина Александрова – Кирова, поделяйки ежедневието между грижите за семейството си..
Сцената ги събира, този път в България, мястото е старопрестолната столица Велико Търново. Там си дават среща фолклорните състави, които пазят и..
Нова тенденция при фалшивите пари – най-много неистински банкноти вече има при купюрите от 100 лева с лика на Алеко Константинов, за разлика отпреди..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави..