Японският министър на икономиката, търговията и индустрията Ясутоши Нишимура е на посещение у нас заедно с официална и бизнес делегация. Това е първата визита в страната ни от близо 50 години на икономически министър от Страната на изгряващото слънце.
Днес Ясутоши Нишимура и българският му колега Никола Стоянов ще обсъдят развитието на двустранните икономически отношения и активизирането на бизнес контактите между България и Япония. След разговорите те ще подпишат съвместна декларация за задълбочаване на сътрудничеството в ИТ сектора и в областта на иновациите.
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен календар – празнуваме големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица 20:50 –..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..
От 13 часа днес, 14 август, във Варненския залив дават старт на Международната регата "Кор Кароли" , съобщи Община Варна. Надпреварата, която ще продължи..