Българското и украинското министерство на земеделието започват изготвянето на съвместни механизми за действие при възникване на пазарни смущения, включително и резки промени в цените на слънчогледовото олио. За това се разбраха в София министърът на земеделието Явор Гечев и украинският му колега Микола Солски. Те обсъдиха извънредната защитна мярка на Еврокомисията за 4 селскостопански продукта от Украйна.
"България и Украйна могат да работят по намирането на трайни решения за ускорен транзит на селскостопански стоки към трети страни и да ги предложат на Еврокомисията", каза Гечев и увери, че се разработват логистични системи, така че коридорите на солидарността да заработят и изпълнят функцията, за която са създадени.
Активисти от организацията “Невидими животни” и ангажирани с каузата граждани внасят в Народното събрание петиция, подписана от над 110 хил. души, с искането за забрана на клетките за телета. Те настояват за законодателна забрана на този подход и..
Последователите на духовния учител Беинса Дуно (Петър Дънов), известни като Бялото братство, посрещат на Седемте рилски езера Божествената Нова година на 19 август – Преображение Господне по стар стил. "Това централно събитие в християнството е свързано..
През нощта над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..
Траен е интересът към родните висши училища сред младите хора с български произход от чужбина, кандидатстващи в тях по постановление №103 на..
От малък Николай Николов мечтае да лети. Не става космонавт, каквато е мечтата на почти всяко момче, но се посвещава на авиомоделизма. През 2000 г...
В "България днес" на 18 август слушайте: 01:55 - Актуално от България и сънародниците по света 11:05 - Православен църковен календар –..