"Шокът от последните дни не е само за сръбския народ. В България преживяваме тази огромна трагедия заедно с вас". Това написа на сръбски посланикът на България в Румъния Радко Влайков в книгата за съболезнования, отворена в Посолството на Сърбия в Букурещ.
"Приемете най-искрените и дълбоки съболезнования от Посолството на Република България в Румъния и от българския народ по повод трагичната смърт на осем невинни деца и един служител на Основното училище "Владислав Рибникар"", написа още Влайков, който е и бивш посланик на България в Сърбия. "В продължение на четири години и половина живях и работих в близост до това училище. Много често се разхождах по улица "Крал Милутин" и се радвах на детските игри в училищния двор. Не мога и не искам да повярвам, че осем от тези деца вече ги няма. И въпреки че в такъв момент съболезнованията не са достатъчни, моля, предайте на семействата на убитите деца, на техните училищни другари и приятели, на целия сръбски народ нашата надежда, че ще преминат със смелост и сила това изпитание", написа дипломатът.
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и още около обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност. На много места ще има кратки валежи от..
Немският преводач Андреас Третнер е гост днес от 18,30 ч. на "Преводачески далекоглед" - поредица от срещи на Къщата за литература и превод (София, ул. "Латинка", № 12). Андреас Третнер е преводач на проза и поезия от български, руски и..
Сливенският митрополит Арсений се обяви срещу нестинарите, като им забрани да ползват икони по време на обичая. Това съобщават от Сливенската митрополия на своя сайт и в публикация във фейсбук. В своята позиция владиката казва, че в този..
В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на..
В "България днес" на 21 май слушайте: 01:50 - Актуална информация от България и света 07:32 - Прогноза за времето у нас и по света 12:50 -..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС...