В посолството на Сърбия в София е отворена съболезнователна книга след няколкото инцидента със стрелби, жертви и ранени в Сърбия от 3 и 4 май. Желаещите могат да посетят посолството на
5 май - до 16 ч.
6 май - от 12 до 14 ч
8 май - от 14 до 17 ч.
9 май - от 12 до 14 ч.
или да изпратят съболезнования виртуално на адрес srb.emb.bulgaria@mfa.rs, пишат от посолството на Сърбия в София в Twitter.
Граждани оставят цветя и свещи пред сградата.
"Отправяме искрени молитви към Възкръсналия Господ и наш Изкупител Иисус Христос да упокои душите на загиналите в кървавата трагедия, като ги приеме в Божествените Си обятия и настани в Царството небесно. За семействата на загиналите изпросваме сили в превъзмогването на скръбта, а на ранените – скорошно оздравяване!". Това написа по-рано в съболезнователна телеграма до сръбския патриарх Порфирий българският патриарх Неофит.
До момента няма информация за български граждани, които да са пострадали при стрелбата снощи в Сърбия. Това каза за БНТ посланикът на България в Сърбия Петко Дойков. "Посолството поддържа 24-часово дежурство - винаги има човек, с когото могат да се свържат българските граждани. Имаме възможност да реагираме, но до момента не се налага да го правим", уточни той.
Снимки: БТАВ местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда 32-рият Национален събор на каракачаните. Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
На 23 и 24 август в черноморския град Бургас ще се проведе BURGAS SKATE WEEKEND 2025. Посетителите ще могат да се насладят на скейт състезания за всички възрастови групи, демонстрации от водещи български скейтъри, DJ сетове, музика на живо и..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
През нощта ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт. В петък през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне..
"За критично безводие по отношение на водите за питейно-битово снабдяване в момента не можем да говорим", заяви министърът на околната среда и водите..