Главният прокурор Иван Гешев не е пътувал със семейството си, когато на 1 юни близо до кортежа, с който се е движил на пътя София - Самоков, избухна взрив. Заедно с него в автомобила са били служители на НСО, съобщи самият обвинител в интервю за БНТ.
Първоначално директорът на Националната следствена служба Борислав Сарафов заяви, че Иван Гешев е пътувал заедно със семейството си, но няколко дни по-късно отрече информацията и каза, че се е подвел по думите на главния прокурор. Държавният обвинител отдава разминаванията в говоренето по темата на интерпретации на негови съобщения, с които неформално е отговорил на журналисти.
Иван Гешев, който се намира в Ню Йорк по служебни дела, не коментира твърденията на вътрешния министър Иван Демерджиев за силата на взрива, подчертавайки, че само експетизите могат да дадат точен отговор. “Аз лично видях автомобила - има незначителни щети по него, изразяващи се в дупка в единия фар и проникване на сачма от рикошет в него”, бяха думите на министъра. Главният прокурор пък акцентира, че предварителните заключения за сила с 3 кг тротилов еквивалент са направени от служители на Отряда за борба с тероризма към МВР.
В интервюто си Иван Гешев казва още, че кортежът не е спрял след взрива, а е продължил към столицата. “Не ме е страх, някои други хора трябва да ги е страх”, заключава той.Национална експертна комисия избра българския претендент за наградата "Оскар" при чуждоезиковите игрални филми на Американската киноакадемия. "Стадото" ("TARIKA") е третият игрален филм на режисьора Милко Лазаров. Лентата имаше световна премиера в..
Малките търговски обекти поддържат по-ниски цени спрямо големите вериги, като разликите са от 1 до 10%. Това е един от изводите в ежемесечното наблюдение на синдиката КНСБ върху цените на стоките от т.нар. малка потребителска кошница. Наблюдаваните..
Морски Фест 2025 събира на едно място в черноморската ни столица Варна морски спортове, плажни игри и вълнуваща сценична програма на брега на морето. Програмата за Деня на Варна, отбелязван на Свето Успение Богородично, ще продължи през целия ден на плажа..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..