Следващата междуправителствена конференция в Европейския съюз с европейските институции няма да се състои, докато българите не бъдат записани в основния закон на Северна Македония (РСМ). Така вицепрезидентът Илияна Йотова отговори на въпроса как България защитава гражданите на РСМ, които се самоопределят като българи, след като връчи български документи за самоличност на Християн Пендиков.
На брифинг пред журналисти Йотова изтъкна, че в момента върви скрининг на Европейската комисия (ЕК), който оценява тяхното законодателство. По думите на Йотова, този процес трябва да приключи в средата на есента тази година и ако дотогава Конституцията на РСМ не е променена, въпреки доклада на ЕК, България не може да даде зелена светлина на присъединяването ѝ.
Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..
Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА. "Желаем исканията на студентите да бъдат изпълнени и се надяваме в Сърбия да настъпи промяна", казаха пред агенцията протестиращи от двата..
Пианистката Венета Нейнска изнася тази вечер в Ню Йорк, САЩ, солов рецитал под надслов Chances & Choices . Програмата включва произведения на Димитър Ненов, в съчетание с шедьоври на Шопен, Лист и Шуберт. Концертът е в Културен институт "Тенри" от..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на..
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на..