Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Облачността се разкъсва и ще се затопля

Снимка: БГНЕС

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София - 7°. През деня облачността над западната част на страната ще започне да се разкъсва. Максималните температури ще са от 14 до 19°. В столицата ще е 15°.

Над Черноморието  ще е облачно но без валежи с до умерен източен вятър. Максималните температури на въздуха ще са 14-15°. Морската вода е 13-14°. Вълнението на морето ще е до 4 бала.

В планините ще е облачно с кратки валежи, на височина над 2000 м и от сняг. Максималната температура на 1200 м ще е 10°, на 2000 м до 3°.

В събота температурите ще се повишат с 3-4° и ще е слънчево, в неделя след обяд ще се заоблачава.

В Европа ще вали над Бретан и Бискайското крайбрежие, Лигурия, Корсика и Унгария, в Санджак, Западна Македония и над Мраморно море. В Лондон, и в Париж ще е 15°. В Берлин и в Москва се очакват 22 и 21°. В Мадрид ще е 18°, в Рим и в Атина 23 и 22°. В Белград и Букурещ ще е 18 и 17°, в Истанбул 15°.

В Ню Йорк и Монреал ще е 24 и 25°, във Ванкувър и в Чикаго ще e 23°. В Лос Анджелис се очакват 20°, в Маями и в Мексико сити ще e 28 и 27°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 16 и 23°. В Дубай и Йерусалим ще е 37 и31°. Техеран ще е 29°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Всеки пети вид пеперуда в България е застрашен от изчезване

Цветни, ефирни, почти незабележими, пеперудите са навсякъде около нас – и денем, и нощем, и в града, и в селото.  В последните години обаче техният полет все повече започва да липсва в страните от Европа, в това число и в България, алармират..

публикувано на 06.07.25 в 08:45

Ансамбъл "Орфей" от Кърджали представя България на фолклорен фестивал в Косово

Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..

публикувано на 05.07.25 в 10:50
Веско Ешкенази и Стоян Караиванов

Плевенската филхармония с "Танго Classic" в различни градове на България

"Танго Classic" - така се нарича най-новият завладяващ проект на Плевенската филхармония с виртуозните инструменталисти Веско Ешкенази (цигулка) и Стоян Караиванов (бандонеон). Заедно с музикантите от Плевенската филхармония те повеждат..

публикувано на 05.07.25 в 09:00