Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България настоява за прекратяване на договора за ваксините Pfizer

Асен Меджидиев
Снимка: БГНЕС

България продължава да отстоява позицията си за прекратяване на договора с Pfizer за следващите години. По думите на служебния здравен министър д-р Асен Меджидиев, страната ни поддържа тази позиция още от декември м.г. заради многото бракувани ваксини срещу коронавирус, съобщи БТА. Това, което  е постигнато за тази година, е рязко намаляване на дозите, които страната ни трябва да получи, допълни здравният министър и увери, че по този начин страната ни ще успее да спести доста голям финансов ресурс, който ще бъде пренасочен за други дейности.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Паметникът на моряка в Морската градина в Бургас

С духова музика в Бургас отбелязват 146 години от създаването на Военноморските сили

Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..

публикувано на 06.08.25 в 07:45
Снимка: Генерално консулство на България във Валенсия

Конкурс за есе за Съединението обяви Генералното ни консулство във Валенсия

Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..

публикувано на 06.08.25 в 07:35

80 години от Хирошима: камък свидетел на бомбардировките отправя от София зов за мир

През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката, всяка година само на 6 август българската общественост може да види уникална реликва – "Камъка от..

публикувано на 06.08.25 в 07:10