Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският олимпийски комитет чества 100-годишен юбилей в присъствието на президента на МОК

Снимка: БОК

Президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах пристига днес в страната ни за отбелязването на стогодишнината на Българския олимпийски комитет. Той ще се срещне с президента Румен Радев, ще присъства на откриването на изложбата “100 години БОК” в градинката пред Народния театър, както и на официалната церемония в Централния военен клуб.

Българският олимпийски комитет е основан на 30 март 1923 г. заради предстоящата олимпиада в Париж. Първият му председател е ген. Ефтим Китанчев – един от най-добрите ни състезатели по конна езда.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07