Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Златните ни гимнастички с три титли на европейското в Баку

Снимка: Анна Недкова - БФХГ

Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку се превърна в триуф за българските състезателки, които завоюваха златните медали във всички изиграни категории. Най-напред Боряна Калейн спечели титлата в многобоя в индивидуалната надпревара и след 29 г. страната ни отново има абсолютен шампион. Трета пък остана Стилияна Николова, изпреварена от италианката София Рафаели с едва 50 стотни.

Ансамбълът ни в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова също заслужи златото в многобоя.

Всички отличени гимнастички заедно с индивидуалната състезателка Ева Брезалиева се окичиха със златните медали и в отборната надпревара.

Боряна Калейн

"Искам да посветя този медал на себе си, защото минах през много трудни неща. Да, имаше много хора, които ме подкрепиха, за което съм им страшно благодарна, но в крайна сметка аз самата успех да намеря сили да продължа", каза Боряна Калейн след награждаването.

Българският отбор до момента има седем медала от шампионата в Баку заедно със спечелените два златни и един сребърен от ансамбъла ни за девойки. Днес българските момичета в индивидуалното и в ансамбъла ще спорят за отличията във финалите на отделните уреди. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17