Номинираната за премиер Мария Габриел днес в 15,00 ч. ще представи на президента Румен Радев структурата и състава на предложения от нея кабинет. “Очаквам ГЕРБ–СДС да дойдат с изпълнен мандат, след което ще издам указ ”, заяви държавният глава. По думите му, лансираната идея за конституционно правителство е добра, но най-напред трябва да се събере обикновено мнозинство, за да се състави кабинет.
Подкрепа за проекта на Габриел изразиха от ДПС и “Има такъв народ”, но не достигат пет гласа, за да има избрано редовно правителство. “Продължаваме промяната – Демократична България”, “Възраждане” и БСП декларираха, че няма да гласуват за кабинет с мандата на ГЕРБ-СДС.
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..
На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на конюнкция". Експозицията на Национална галерия на Северна Македония е наречена "Картография на фрагмента..
Българската православна църква направи официално обръщение за "езическата нео-индуистка пропаганда с лъжехристиянски елементи". Митрополитите призовават за по-голяма бдителност към "гастролиращи гурута, самозвани "духовни учители" и гравитиращите около..
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката,..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На..
В сряда , 6 август, минималните температури ще са от 16 до 21°, в София – 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд главно в северозападните и..