В края на 2022 г. българите държат в банките над 36 млрд. евро. Това е ръст от 8,2% спрямо 2021 г. Но депозитите на домакинствата се свиват като брой с 2% за година и вече са почти 8,9 млн. 55% от тези сметки със спестени пари са до 500 евро. Средният им размер е 85 евро. Депозити до 2500 евро имат 7,22% от спестителите, сочи статистиката на Българската народна банка. 290 000 вложители или 4% държат почти половината от всички пари в банките.
През 2022 г. домакинствата в България са изтеглили 3 млн. заема за близо 18 млрд. евро. Над 70% от кредитите са до 2500 евро. Тоест българите масово задлъжняват, за да покриват ежедневни нужди, коментира главният икономист на синдиката КНСБ д-р Любомир Костов.
В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..
Граждани се събраха на протест и днес в памет на 12-годишната Сияна, загинала в катастрофа, този път пред столичния храм "Св. Александър Невски". Продължават масовите демонстрации в цялата страна срещу смъртоносното поведение на шофьорите по пътищата...
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва тържественото влизане на Исус Христос в свещения град. След като възкресил Лазар, Божият син отишъл в..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по..