Хиляди ученици, учители, граждани се включиха в празничните шествия за Празника на буквите в цялата страна. Тържественото шествие в София завърши пред Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий". Днес празникът е двоен след голямото признание за българската литература и за българския език - Международната награда "Букър" за Георги Господинов и преводача на романа "Времеубежище" Анджела Родел.
Снимки: БТА, БГНЕС, БНР
Драматичен театър "Н. О. Масалитинов" в Пловдив информира за нов етап в развитието на културното меценатство у нас. Става въпрос за началото на стратегическо партньорство с водеща компания за преработка на благородни и цветни метали, която се превръща..
Когато различните изкуства влизат в съприкосновение, пораждат неочаквани неща. И нищо не е окончателно – думите доукрасяват образа, а възприятията политат към нови тълкувания и светове. Подобен опит, завръщащ ни в неотдавна отлетяло време, разкрива..
Любими български и френски изпълнители се събират на една сцена в Пловдив, за да поднесат смесица от съвременни хитове, златни класики и незабравими мелодии. От днес до 22 юни Гребната база в Града под тепетата е домакин на фестивала "Франкофоли"..