Световноизвестният алпинист Нирмал Пурджа ще пристигне в София и ще говори за първи път пред българска публика. Това ще се случи в София на 8 юни, съобщава сайтът 360mag.
Нирмал Пурджа придобива популярност с най-голямото си достижение – изкачването на всички 14 осемхилядника за рекордното време от шест месеца и шест дни, като подобрява значително предишния рекорд от седем години, шест месеца и шест дни.
Той е и първият, който достига върховете Еверест, Лхотце и Макалу в рамките на 48 часа, а през 2021 г., заедно с екип от девет други непалски алпинисти, завършва първото в историята зимно изкачване на К2.
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Границите не могат да бъдат променяни със сила и дългосрочната сигурност на Украйна трябва да бъде гарантирана. Това заяви премиерът Росен Желязков на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", водена от президента на Франция Еманюел Макрон и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..