Българската певица Нина Николина представя проекта си „Магическите гласове на България“ в Рабат. Концертът ще се проведе на 29 май от 20:00 ч. местно време в Salle Bahnini – пространство за представяне на културни събития в Министерството на културата на Мароко в близост до Националния театър "Мохамед V", съобщиха от Посолството на България в Кралство Мароко пред БТА. Концертът с участието и на певиците Таня Първанова и Бисерка Пиларска, е по повод Деня на българската просвета, култура и славянската писменост.
Навръх Международния ден на преводача и по повод Европейския ден на езиците (26 септември), Градската градина в София се превръща в арена на Езиков панаир. На него ще бъдат представени осемнайсет езика, двайсет културни института, посолства и..
„Героите са сред нас, не само в приказките! Украйна е пълна с герои, но мнозина от тях са мъртви“ – така започва разговорът ни бесарабската българка Тетяна Станева , сценарист, режисьор и директор на Международния етнографски филмов..
Световният фестивал на културата се готви за своето четвърто издание, което тази година ще се проведе от 29 септември до 1 октомври във Вашингтон, окръг Колумбия, САЩ. Фестивалът се организира от Фондация "Изкуството да Живееш" с основател Гурудев..
Навръх Международния ден на преводача и по повод Европейския ден на езиците (26 септември), Градската градина в София се превръща в арена на Езиков..