Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Потвърдиха, че Петков и фон дер Лайен са разговаряли по телефона

Снимка: БГНЕС

От Еврокомисията потвърдиха, че председателката Урсула фон дер Лайен и бившият премиер Кирил Петков са обсъждали важни теми за България, като подготовката на страната за еврозоната и влизането в Шенген, съобщи от Брюксел кореспондентът на БНР Ангелина Пискова.

"Позицията на председателката и по двата въпроса е добре известна. Тя още веднъж потвърди подкрепата си за приемането на България в Шенген. Има много стриктен процес за влизане в еврозоната, който се прилага за всички страни. Явно е, че правилата трябва да се спазват", казват от Еврокомисията.

Съобщението идва след разпространения запис, в който Петков казва, че фон дер Лайен го е уверила в шансовете на България да влезе в Шенген, като се е пошегувала, че може да се направи компромис за еврозоната. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчево, но хладно време

В петък ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Следобед от югозапад облачността ще започне да се увеличава и вечерта ще завали дъжд, който през нощта ще обхване по-голямата част от страната. Минималните температури ще бъдат между 7° и 12°, в София –..

публикувано на 08.05.25 в 19:05

България днес - 8 май 2025 г.

В "България днес" на 8 май слушайте : 01:20  - Актуална информация от страната и българските общности зад граница  08:30  - Прогноза за времето 14:20  -  Необикновената архитектура на нова сграда на БНР привлича преподаватели и студенти от..

публикувано на 08.05.25 в 19:00

Опасно "предизвикателство" в социалните мрежи поставя в риск живота на децата

Министерството на здравеопазването предупреди за опасно "предизвикателство" в социалните мрежи, което подтиква деца се състезават да задържат дишането си или по друг начин да блокират достъпа на кислород до тялото. В съобщение до медиите здравното..

публикувано на 08.05.25 в 15:31