Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прокуратурата спря делото по компрометиращите снимки на Бойко Борисов

Иван Гешев
Снимка: БГНЕС

Досъдебното производство за т.нар. "кюлчета" е прекратено на 10 май, съобщи градският прокурор на София Илиана Кирилова. Става дума за разследването, което бе образувано по снимки, за които се твърди, че са от спалнята на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в резиденция Бояна, когато още беше премиер. На кадрите се виждат евробанкноти, кюлчета злато и пистолет. Няма как да се установи дали тези банкноти и кюлчета са истински, или са само макети, коментираха от прокуратурата. 

Апелативната прокуратура в София проверява как е прекратено делото, коментира главният прокурор Иван Гешев. Случаят показа, че митът за всевластния главен прокурор е политическа атака и не отговаря на истина, каза Гешев. Той заяви, че застава зад всеки български прокурор, който спазва Конституцията и закона. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба в ЕП представя живота на приемните семейства и осиновителите у нас

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..

публикувано на 26.11.25 в 13:04

Инвестициите в култура и туризъм са ключ към развитието на Враца и региона

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..

публикувано на 26.11.25 в 11:15

Проектобюджет 2026 г. изкарва недоволството на улицата

Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..

публикувано на 26.11.25 в 07:00