Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прокуратурата спря делото по компрометиращите снимки на Бойко Борисов

Иван Гешев
Снимка: БГНЕС

Досъдебното производство за т.нар. "кюлчета" е прекратено на 10 май, съобщи градският прокурор на София Илиана Кирилова. Става дума за разследването, което бе образувано по снимки, за които се твърди, че са от спалнята на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в резиденция Бояна, когато още беше премиер. На кадрите се виждат евробанкноти, кюлчета злато и пистолет. Няма как да се установи дали тези банкноти и кюлчета са истински, или са само макети, коментираха от прокуратурата. 

Апелативната прокуратура в София проверява как е прекратено делото, коментира главният прокурор Иван Гешев. Случаят показа, че митът за всевластния главен прокурор е политическа атака и не отговаря на истина, каза Гешев. Той заяви, че застава зад всеки български прокурор, който спазва Конституцията и закона. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В средата на седмицата – топло време с температури до 35 градуса

В сряда , 4 юни, ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони, ще превали. В низините ще бъде горещо с максимални температури между 30° и 35°, за София – около 30°.  В..

публикувано на 03.06.25 в 18:15

По-строги мерки спрямо товарните автомобили заради зачестилите катастрофи

Изготвени са законови промени заради зачестилите пътнотранспортни произшествия, в които участват товарни автомобили. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов след среща с неправителствени организации за пътната..

публикувано на 03.06.25 в 18:00

Вицепремиерът Зафиров: Не се очертава мрачен сценарий след приемане на еврото

Не се очертава мрачен сценарий след приемане на еврото, а бизнесът е готов за влизане в Еврозоната. Това стана ясно на проведената среща от вицепремиера и лидер на БСП Атанас Зафиров с работодатели преди публикуването на 4 юни на конвергентния..

публикувано на 03.06.25 в 17:09