Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вълкът и седемте козлета оживяват в мюзикъл на 1 юни

5
Снимка: nbu.bg

Пъстър, весел и много забавен обещава да бъде Международният ден на детето и в Нов български университет. Студентите и техните преподаватели са подготвили мюзикъла „Вълкът и седемте козлета“ на композитора Александър Владигеров-баща по либрето на Димитър Димитров. На сцената на Университетския театър отново ще "оживеят" седемте палави козлета Скокливка, Бърборко, Страхливка, Всезнайко, Малчуган, Закачко и Бодливко, а също Майката коза, Страшният вълк, Славей горски, за да разкажат любимата детска приказка. В либретото на спектакъла финалът за Вълка не е толкова лош – изпращат го в зоопарка, за да се научи на обноски.

Режисьор е Симеон Симеонов, който работи в екип с гл. ас. д-р Христина Дякова - сценографа и Павлета Дойчинова – хореограф.

Музикален ръководител на продукцията е главен асистент д-р Ани Линчева, която сподели за Радио България: "Избрахме това произведение не само заради прекрасната музика на Владигеров, но и заради аудиторията – децата са истински и искрени в реакциите си. Това ще бъде четвъртото представление по настоящия проект. Естествено съставът постоянно търпи промени, тъй като някои студенти завършват, идват други и т.н. Но залата винаги е пълна."

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Факултета за базово образование, а участниците са студенти от курсовете и програми по сценична интерпретация, актьорско майсторство, музикална и танцова практика, поп и джаз пеене и др. По време на онлайн обучението през 2020 – 2021 г. сценичното представяне е било осуетено, но в НБУ е направен аудио запис, който можете да чуете тук:

Нека припомним, че мюзикълът "Вълкът и седемте козлета" е създаден през 1973 г. Поставян е в повече от 15 театъра в страната ни, многократно е представян в Русия, Гърция, Германия, бивша Югославия. Партитурата е изпъстрена с музикални шеги и богата палитра от цитати (от класиката до българската естрада), което прави представлението забавно и за възрастните. Първото представление за тази година е на 1 юни в Университетски театър на НБУ (ул. "Монтевидео" № 21) от 18 часа, а входът е свободен.


Информация: Албена Безовска

Снимки: Косьо Хаджигенчев



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

За света Цецилия – концерт в памет на виртуозния органист Янко Маринов

На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на църковната музика – римската мъченица св. Цецилия. Концертът "Cantantibus organis" е част от..

публикувано на 12.11.25 в 10:10

Рок певецът Тома събира своите "Белези" във втори солов албум

Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и посветен основно на рокендрол, пънк и кънтри звука, Тома винаги е бил далече от образа на лошо момче –..

публикувано на 11.11.25 в 10:15

С концерт на Ars Nova Napoli София чества 2500 години от основаването на Неапол

Вълнуващо преживяване предлага Европейският музикален фестивал на столичните меломани на 10 ноември. 2500 години от основаването на легендарния с красотата си италиански град Неапол ще бъдат отбелязани със специално събитие – концерт на формацията Ars..

публикувано на 09.11.25 в 10:05