Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Господинов ще участва с "Времеубежище" в Панаира на книгата в Мадрид

На 2, 3 и 4 юни Георги Господинов ще участва в Панаира на книгата в Мадрид, който се провежда в парка "Ретиро", и ще подписва книги на щанда на издателство "Фулхенсио Пиментел". Това е издателството, отпечатало романа "Времеубежище" на испански език.

Самото представяне на книгата от испанската писателка Алома Родригес ще се състои на 4 юни в павилион "Европа". Книгата е преведена на испански от тандема Мария Вутова (която ще осигурява симултанния превод на испански от кабинка по време на представянето) и Сесар Санчес Родригес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Участници от пет континента в балетния конкурс “Сара-Нора Прима” в Бургас

Международният балетен конкурс “Сара-Нора Прима” и паралелната академия в Бургас събира участници от Европа, Северна и Южна Америка, Азия и за първи път от Африка. “Мисията на конкурса е не само да подпомага балетната професия, но и да дава..

публикувано на 12.04.25 в 07:10

Студенти на Андрей Даниел отдават почит на своя професор в изложба

Петима бивши студенти в класа на проф. Андрей Даниел се събират на рождения му ден, за да продължат някога започнат разговор в 51-во ателие на Националната художествена академия. Обградени от картините си, те не просто отдават почит на своя любим..

публикувано на 08.04.25 в 08:15

НАТФИЗ "Кр. Сарафов" ще бъде домакин на голяма конференция на FilmEU през юни

Каква би била мотивацията във време на политически кризи, войни, мигрантски натиск и неясно бъдеще, да мечтаеш за единен Европейски университет за кино и медии? Една образована и културна нация е много по-трудно манипулируема и по-устойчива на..

публикувано на 02.04.25 в 08:15