Военни формирования от състава на Сухопътните войски, Военновъздушните сили, Съвместното командване на силите и Съвместното командване на специалните операции по традиция "отварят врати" по повод 1 юни - Международния ден на детето. Военните формирования от Сухопътните войски в Стара Загора, Смолян, Хасково, Ямбол, Елин Пелин, Горна Оряховица, Асеновград и Чирпан ще посрещнат всички желаещи между 09.00 и 11.00 ч.
Военнослужещите ще запознаят гостите с историята на формированията, ще покажат образци на въоръжение, бойна техника и снаряжение и ще демонстрират умения. Авиобаза Безмер ще посреща гостите от 09:30 до 13:00 ч., а 16-а авиобаза Враждебна ще отвори врати от 10.00 часа. Предвидени са демонстративни полети с ниско прелитане на военнотранспортните самолети C-27J "Spartan".
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката, всяка година само на 6 август българската общественост може да види уникална реликва – "Камъка от..
В сряда , 6 август, минималните температури ще са от 16 до 21°, в София – 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Дъждовна облачност ще се развива и над Южна България...
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол камерите ще подават данни към МВР за средна скорост, предаде бТВ. Превишилите скоростта ще получават..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..