Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е сред най-добре възстановяващите се дестинации след пандемията

Снимка: Министерски съвет

Премиерът Гълъб Донев се срещна с генералния секретар на Световната организация по туризъм Зураб Пололикашвили. Високият гост е в България по повод 68-ата Среща на Регионалната комисия "Европа" на СОТ, която се провежда в София от днес до 2 юни. 

Страната ни за втори път е домакин на престижното събитие, което допринася за популяризирането на имиджа на България като туристическа дестинация. По време на срещата премиерът Гълъб Донев подчерта, че една от важните цели на правителството е възстановяването и връщането на туризма на пътя на растежа и конкурентоспособността. Двамата събеседници отбелязаха, че по данни на СОТ България е сред най-добре възстановяващите се дестинации през първото тримесечие на 2023 г. спрямо предпандемичната 2019 г. по отношение на брой туристически посещения – с ръст от 27%. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05
Чудовищен фест 2023

"Чудовищен" фест в Докторската градина

В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..

публикувано на 01.11.25 в 10:10

Академично шествие за Деня на народните будители

С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..

публикувано на 01.11.25 в 07:00