Министърът на правосъдието Крум Зарков обяви във "Фейсбук", че е поставил държавния печат на указа на президента Румен Радев за обнародване в "Държавен вестник" на Закона за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс, въвеждащ механизъм за разследване на главния прокурор. Промените бяха приети от парламента на 26 май. Те предвиждат намаляване на мнозинството, необходимо за назначаване и отстраняване от поста главен прокурор, от 17 на 13 гласа на пленума на Висшия съдебен съвет. Промените ще бъдат обнародвани в "Държавен вестник" на 2 юни, а три дни след обнародването им те влизат в сила. В срок до три месеца от влизането в сила Народното събрание и органите на съдебната власт трябва да започнат процедура за нов избор на членове на Висшия съдебен съвет, според решението на парламента.
.Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters International).В конференцията участват ръководители и представители на обществени радиа и..
Десетото юбилейно издание на Международния фестивал Da Fest среща публиката с творби на световни звезди от сцената на дигиталните изкуства. Петдневният форум, организиран от "Да Лаб" и Националната художествена академия, се открива днес в София...
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в низините и поречията ще има намалена видимост. През деня преди обяд ще бъде предимно слънчево,..
В "България днес" на 21 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 14:40 – Православен църковен календар -..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..