Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПП-ДБ връща изпълнен мандат за съставяне на кабинет

Снимка: БГНЕС

“Продължаваме промяната” – “Демократична България” днес ще върне папката с изпълнен мандат за съставяне на правителство, връчена му от президента Румен Радев. За целта в 11,00 ч. на “Дондуков” 2 държавният глава ще приеме номинирания за министър-председател Николай Денков, който ще обяви състава на своя проект за кабинет.

Според договорката с ГЕРБ-СДС двете политически сили ще застанат зад експертно правителство с ротационен премиер. След девет месеца Николай Денков ще трябва да отстъпи премиерския пост на бившия еврокомисар Мария Габриел.

Една от ключовите цели на редовния кабинет и на мнозинството в този парламент, освен приемане на бюджет и влизане в Шенген и еврозоната, е цялостна съдебна реформа и работещи институции, регулатори и служби за сигурност, които да върнат доверието на гражданите и справедливостта в държавата”, обявиха в позиция от “Продължаваме промяната”.

От своя страна, Румен Радев коментира, че няма експертни кабинети. “Да, кабинетът е съставен от експерти, но политическото ръководство и политическата отговорност ще бъде носена от партиите, които застават зад това правителство. Много скоро ще проличи коя партия каква доминация има в съответните министерства”, заяви той.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изображението е илюстративно.

Започва проверка на центровете за естетична медицина след инциденти с ботокс

Министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди цялостен анализ на нормативната уредба в областта на  естетичната медицина. Паралелно с това започват и извънредни проверки в цялата страна за нерегламентирани медицински услуги в сферата. До..

публикувано на 03.02.25 в 17:58

Мигрантите и каналджиите нямат шанс на българо-турската граница

Започна работа съвместният контингент на служители от България, Австрия, Румъния и Унгария, който ще подсили охраната на границата на България с Турция, която вече е външна за Шенген. Специално за събитието у нас пристигнаха министрите на..

публикувано на 03.02.25 в 17:23

Освободен е българският кораб, задържан за повреден кабел в Балтийско море

Освободен е корабът, който беше задържан за инцидента с повредения кабел в Балтийско море . Разследването не е показало да има данни за саботаж. Това съобщиха от шведската прокуратура. "Вежен" продължава плаването си към Южна Америка..

публикувано на 03.02.25 в 14:52