През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Значителна ще е облачността над югозападните райони и там на отделни места ще продължи да превалява дъжд.
Утре,10 юни, над западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици, на отделни места ще са значителни по количество. Над останалата част от страната ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София около 26°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб северозападен вятър. Максимални температури - между 25° и 27°. Температурата на морската вода е 21°-22°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Над масивите в западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Над останалите райони ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността.Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, преди обяд по билата от северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 18°, на 2000 метра - около 11°.
На Балканите, след обяд главно над западната половина ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Очаква се температурите да достигнат 31° в Букурещ, 24° в Белград и 30 в Атина.
Над Западна Европа и Пиренейския полуостров облачността ще е значителна и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици, значителни в повечето райони на Португалия и Западна Франция. В Германия след обяд облачността ще се увеличи и на много места ще има превалявания от дъжд. Над северната половина от Скандинавския полуостров, Финландия и северната част на Европейска Русия облачността ще е значителна и от север ще прониква студен въздух, ще е студено и дъждът ще се примесва със сняг. Температурите ще се движат между 15° в С. Петербург 20° в Стокхолм и 29° в Берлин.
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..
В събота , 8 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°, в София - около минус 8°. През деня над Западна и Централна България ще преобладава слънчево време с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина...
Идеята за таван на надценките на основни хранителни продукти все още не е обсъждана с партньорите в управляващата коалиция. Според премиера Росен Желязков, пряка намеса на държавата на пазара на основните стоки от потребителската кошница е..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..