Министърът на отбраната проф. Тодор Тагарев обвини служебното правителство, че не е изпълнило решението на парламента за оказване на военно-техническа помощ за Украйна, а е изпълнявало указания на президента Румен Радев. Пред bTV Тагарев каза, че възможностите за помощ към Украйна не са изчерпани. "Гарантирам, че можем да предоставим помощ, има допълнителни въможности", допълни министърът. Той заяви, че досегашната помощ за украинската армия все пак е била оценена от Киев и съюзниците в НАТО, защото е съответствала на украинските потребности. При своето предстоящо посещение в Брюксел Тагарев ще заяви, че България променя позицията си и ще се присъедини към общата поръчка за закупуване на муниции за украинската армия, каза министърът.
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
На 23 и 24 август в черноморския град Бургас ще се проведе BURGAS SKATE WEEKEND 2025. Посетителите ще могат да се насладят на скейт състезания за всички възрастови групи, демонстрации от водещи български скейтъри, DJ сетове, музика на живо и..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
От днес до 24 август се провежда 15-ият Фестивал на фолклорната носия Жеравна - 2025, в местността Добромерица. Над 30 каба гайди ще дадат началото..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини..
През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще..