Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над половината от областните управители в страната подадоха оставки

Снимка: БГНЕС

В Министерския съвет постъпват заявления за напускане на областни управители и заместник областни управители от цялата страна. Акцията е безпрецедентна и поставя на изпитание изпълнението на законовите задължения на изпълнителната власт, съобщиха от правителствената пресслужба. Постъпилите заявления за напускане ще бъдат разгледани поетапно. Министерският съвет ще вземе решение своевременно по всяко заявление. Дотогава всички областни управители и заместниците им са длъжни да изпълняват функциите си.

До обяд на 12 юни оставки подадоха 15 областни управители от общо 28 области. Оставки подадоха областните в Разград, Плевен, Търговище, В. Търново, Смолян, Добрич, Варна, Ловеч, Видин, Пловдив, Ямбол, Пазарджик, Хасково, София област и Монтана.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кметът на село Чепинци Риза Брахимбашев

В Чепинци ще протестират заради затворения граничен пункт към Гърция

Жители на село Чепинци организират протест на 23 март – неделя в зоната на неработещия граничен контролно-пропускателен пункт Рудозем - Ксанти, съобщи кметът на родопското село Риза Брахимбашев. Недоволството на местните жители е предизвикано от..

публикувано на 19.03.25 в 09:53

България е в готовност да предостави нова помощ на Северна Македония

Българското правителство остава в готовност да окаже допълнителна помощ на своите приятели и съседи, ако се нуждаят от нея в този тежък момент. Това увери министърът на външните работи Георг Георгиев своя македонски колега Тимчо Муцунски,..

публикувано на 19.03.25 в 09:29
снимката е илюстративна

Български военни заминават за участие в стабилизиращите сили на НАТО в Косово

С тържествена церемония ще бъде изпратено българско военно формирование за участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR). Церемонията, на която ще присъства началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов,..

публикувано на 19.03.25 в 06:35