Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заради поройни валежи обявиха частично бедствено положение в Етрополе

Снимка: Виолета Ценкова

Обявено е частично бедствено положение в Етрополе след проливния дъжд през нощта. Трите местни реки излязоха от коритата си, съобщи пред БНР Станка Димитрова, зам.-кмет на града. Спасен е от заливане е важен мост към помпената станция, откъдето се подава питейната вода за града. Има наводнени къщи. Хората сами изпомпват водата. Помагат и пожарни екипи дошли от Златица и Пирдоп. Пречиствателната станция за отпадни води също е залята,но няма риск за населението. Няма обаждания за пострадали, които не могат да се справят, но ситуацията е тежка, допълни Димитрова. В четвъртък комисия ще описва щетите след наводнението. 

Отава в сила бедственото положение в трите общини в Монтанско, които пострадаха от проливния дъжд в понеделник, въпреки че ситуацията в Георги Дамяново и Монтана вече се нормализира. 80 военни помагат на засегнатите в Берковица. Очаквам да дойдат и още военни от Белене с тежка техника, която вече да започне да разчиства и улиците от наносите, от разрушения асфалт, каза областният управител Валери Димитров. Очаква се и пристигането на доброволци.

На 15 юни жълт код за опасни валежи е обявен за редица области в Западна България. В областите Видин, Враца, Монтана, София област и град, Перник, Ловеч, Кюстендил, Благоевград, Пловдив, Пазарджик, Смолян и Кърджали се очакват количества на валежите да са над 35 литра на кв. м.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Списание ЛИК разказва за 90-годишнината на БНР

Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..

публикувано на 25.02.25 в 17:37
Виктория Бешлийска

Виктория Бешлийска влезе в каталога на литературната агенция "Къртис Браун"

Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..

публикувано на 25.02.25 в 16:48

Българската армия е поръчала немска IRIS-T и френски CAESAR

България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..

публикувано на 25.02.25 в 13:37