Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КНСБ и КТ „Подкрепа“ са в стачна готовност

Тодор Капитанов
Снимка: БГНЕС

КНСБ очаква при новия бюджет за 2023 г. увеличение на заплащането на всички работещи в бюджетната сфера, с което да бъде компенсирана да инфлацията у нас. По думите на вицепрезидента на КНСБ Тодор Капитанов, работещите на места са дали предупреждение за протестни действия, ако исканията не се изпълнят. Всичко ще се реши от това какъв редовен бюджет за 2023 г. ще бъде предложен, посочи още Капитанов.

Федерация „Култура“ към КТ „Подкрепа“ също предупреди, че културните събития в страната ще спрат за една седмица. "Когато паднат представления и има закупени билети ще се предизвика недоволство, насочено към управляващите, които редовно оправдават ниския бюджет за културата със смяната на правителствата", коментира за Радио България Кирил Бинев, председател на федерацията.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Хладна неделя с облаци, на места с интензивни валежи

През следващото денонощие под влияние на средиземноморски циклон, преминаващ през Егейско море, проливите към Черно море метеорологичната обстановка в България ще е усложнена. Ще бъде предимно облачно с повсеместни, на много места значителни валежи. Ще..

публикувано на 24.05.25 в 18:40

Нужна е системна подкрепа за българските медии в чужбина

В София беше открита 20-ата Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция. Тя преминава под мотото "Медии и знание" и събира представители на 34 медии от 25 държави. На откриването генералният директор на БТА..

публикувано на 24.05.25 в 16:45

Е3 официално се разширява с пешеходния маршрут "Черноморски път"

Международният туристически маршрут Е3, част от който е и маршрутът "Ком-Емине" по билото на Стара планина, официално се разширява. От Европейската федерация на туристите ERA съобщават, че официално приемат пешеходния вариант на "Черноморски път" (Black..

публикувано на 24.05.25 в 15:10