Изпълняващият длъжността главен прокурор Борислав Сарафов тръгва с ниска степен на доверие и поради начина, по който е осъществен неговия избор, каза пред БНР правосъдният министър Атанас Славов. „Хора, които доскоро бяха монолитното мнозинство зад главния прокурор, се обърнаха на 180 градуса. Това остави впечатление за външна намеса", допълни Славов. Той заяви, че през новата седмица ще свика Висшия съдебен съвет, „и всички твърдения, опасения, страхове и внушения за външна намеса ще бъдат сложени на масата, за да се установят фактите“.
„Ще обсъдим компетентността на органа по избора на Борислав Сарафов. Дали да има искане за освобождаване или оставка на Сарафов, има процес, който трябва да бъде извървян", каза министърът.През лятото на 2024 г. една столична община и нейните жители показаха как нагледно можем да бъдем щастливи и задружни като общност, седнали на една маса. През месец юли 2024 г. на улица "Екзарх Йосиф" и през септември на улица "Оборище" бяха разгънати..
Фестивал на чесъна се провежда на 21 и 22 септември на стадиона в село Долни Раковец, община Радомир, област Перник. Събитието представя традиционното производство на долнораковски чесън. Поради благоприятните почвено-климатични условия..
Фестивал на електромобили Eldrive EV Fest 2025 ще се проведе днес на Морската гара в Бургас. Събитието е посветено на електрическите коли и в програмата му са включени тест драйвове, представяне на нови модели и вечерно светлинно шоу. Посетителите..
Балканът, керамиката и сливовият плод са емблемата на троянския край. А местните знаят как да пазят традициите си. Доказва го и събитието, което бележи..
В "България днес" на 19 септември слушайте: 04:43 - Надеждите за бъдещето са в училище – специални отличия за подрастващите красиви умове на..
В събота минималните температури ще са от 8 до 16°, в отделни котловини и низини – между 6° и 9°, в София – 8°. През деня ще е слънчево, над Източна..