Седемдесет и осем на сто от младите българи искат да имат дете в следващите пет години. Това показват данните от проучване, съобщи БТА като цитира данни от проучване на агенция за онлайн маркетингови проучвания JTN и Bulgaria Wants You. Изследването е направено през май 2023г, сред 500 мъже и жени на възраст 18-35 години, балансирани, спрямо национална представителна извадка по пол, възраст, местожителство и размер на населеното място и е осъществено със средства на агенция JTN.
Повечето анкетирани, 92 %, виждат следващите си пет години в България. Като важно условие да станат родители 45 % посочват доверието в човека до тях, 46% – стабилност на доходите. За 68 % от анкетираните адекватното заплащане е най-важният фактор за комфорт на работното място, за 45 % е важна приятната и приятелска работна среда, за 43% - добрият баланс работа – личен живот, а за 41% – гъвкавото работно време. За да започнат работа обаче, възнаграждението не трябва да бъде по-ниско от 2000 евро. Затова 70% от младите хора се надяват държавата и работодателите да намерят работещо решение за повишаване на доходите. Други 43 % на сто планират да изградят собствена компания, защото смятат, че е по-перспективно от това да са служители, а 26% твърдят, че предпочитат да са инфлуенсъри пред работа на заплата. Всеки втори от анкетираните твърди, че би се завърнал да живее в родния си край, ако му бъде предложено адекватно работно място с добро заплащане.
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..
В събота , 2 август, минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..