Лято 2023-та вече има своя категоричен хит! Morenо вдъхва нов живот на емблематичната песен на група ТЕ "Има ли цветя".
Идеята за римейк на песента отпреди две десетилетия възниква като резултат от приятелството между Moreno и Любо Киров, който преди да изгради възходящата си индивидуална кариера беше вокалист на група ТЕ. Младият изпълнител Moreno не пропуска да отбележи безкрайното си уважение към музиката на големия изпълнител: "Може би съм най-големият му фен и едва ли съм пропускал негово участие!" -признава той, а от своя страна Любо споделя: "Помагайки на младите изпълнители, старите хитове живеят нов живот, достигат до по-различна аудитория и са актуални още по-дълго време".
Много популярни лица също се включват в изграждането на новата версия на "Има ли цветя". По добре познатата музика на група ТЕ, Светлин Къслев създава новия аранжимента на песента. В допълнение към оригиналния текст на Любо Киров, с авторство по текста освен Moreno се включват и Лъчо от група "СкандаУ", както и нестандартният СЕКТА. Финалният щрих към музиката е усещането за любов, представено от китарата на Иван Йорданов - Чери.
Винаги ангажирана с редица проекти, Нина Николина посреща есента с няколко събития: нов сингъл, албум и концерт-премиера на албума. Певицата бележи завръщане към поп музиката с новия си, 13-ти поред албум "Global Pop", който се очаква през..
Снимки: smolyan.bg, bnf.bg, irodopi.bg, bg.wikipedia.org, личен архив на Стефан Драгостинов
Националният оперен театър на България открива новия сезон с обичаната "Тоска " на Джакомо Пучини. Постановката на директора на театъра – Пламен Карталов, от 14 години е в афиша и е гостувала в Япония и Турция. Двата спектакъла на 26 и 28 септември..
"Европейски музикален фестивал"–София предлага няколко ярки събития за меломаните в есенната серия на 25-ото си издание. От средата на октомври до 2..
Не просто музикално преживяване, а среща на светове, на традиции и емоции. Това обещават организаторите на концерта "Мелодии без граници", който ще събере..